Skip to main content

Wystawa Modelarska „Skrzydlatek Open” Racibórz 2022

REGULAMIN

I OTWARTEJ WYSTAWY MODELARSKIEJ „Skrzydlatek Open”
RACIBÓRZ 04-05.06.2022

1. TERMIN I MIEJSCE ZAWODÓW
04-05.06.2022 Raciborskie Centrum Kultury ul. Chopina 21 w Raciborzu


2. ORGANIZATORZY
– Raciborskie Stowarzyszenie Lotnicze „Skrzydlaty Racibórz”

– Raciborskie Centrum Kultury

– Miasto Racibórz

3. RODZAJ ZAWODÓW
Wystawa połączona z konkursem dla dzieci. Konkurs ma charakter otwarty. Jest przeznaczony dla modelarzy indywidualnych i zrzeszonych w różnych organizacjach i modelarniach.


4. CELE KONKURSU
– Popularyzacja modelarstwa jako interesującej formy rozwijania zainteresowań techniczno-historycznych wśród dzieci, młodzieży a także dorosłych
– Promowanie modelarstwa, jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu

– Sposób aktywizacji młodzieży w takiej formule
– Rozpowszechnienie zainteresowania nauką, techniką i historią
– Integracja środowiska modelarskiego z regionu
– Wymiana doświadczeń związanych z modelarstwem kartonowym i plastikowym

– Promocja miasta


5. KLASY MODELI dla model kartonowy – K model plastikowy – P

G – Pojazdy gąsienicowe
K – Pojazdy kołowe
P – Pojazdy szynowe
S – Samoloty
R – Rakiety i SF
O – Okręty i statki
B – Budowle i Dioramy
F – Figurki i Postacie


Konkurs rozegrany zostanie w kategoriach wiekowych:
– skrzat (zawodnicy urodzeni w latach 2014 i później)
– młodzik (zawodnicy urodzeni w latach 2009-2013)
– junior (zawodnicy urodzeniu w latach 2006-2008)

Mile widziany jest udział seniorów w wystawie w formie pozakonkursowej.


6. UCZESTNICTWO W KONKURSIE
W konkursie uczestniczyć może modelarz z własnoręcznie wykonanym modelem. Każdy modelarz może wystawić dowolną ilość modeli w danej klasie. W klasyfikacji będzie uwzględniony najlepszy model jednego uczestnika w danej klasie. Kolejne miejsce zajmie najwyżej punktowany model następnego modelarza. Klasy ze względu na ilość zgłoszeń mogą być modyfikowane. Modele ocenia komisja konkursowa powołana przez organizatorów. Kryterium oceny to „podoba się”, „nie podoba się”. Decyzje komisji są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu.

W trakcie trwania wystawy i konkursu mogą być kręcone filmy i robione zdjęcia. Uczestnicy zezwalają na utrwalanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie swojego wizerunku oraz wykonanych prac w celu promocji modelarstwa, oraz wystawy.
Udział w konkursie jest bezpłatny. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.

Organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia modeli oraz Uczestników.

7. ZGŁASZANIE MODELI DO KONKURSU

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego przez internet lub karty uczestnika na miejscu w pierwszym dniu wystawy w godz 9:00-13:00. Formularz zgłoszenia uczestnictwa przez internet do wypełnienia na naszej stronie: http://skrzydlaty-raciborz.pl. w zakładce Klub Skrzydlatka. Karty do modeli zgłoszonych przez Internet zostaną wypisane przez organizatorów.

Zgłoszenie modelu do konkursu jest równoznaczne z akceptacja regulaminu oraz faktu przetwarzania danych osobowych przez organizatora dla potrzeb przeprowadzenia konkursu
i wystawy.

8. NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE

W każdej kategorii wiekowej zostaną przyznane nagrody, wyróżnienia oraz dyplomy. Warunkiem przyznania nagrody, wyróżnienia jest udział w danej klasie co najmniej dwóch uczestników oraz trzech modeli. Przewidywane są również nagrody specjalne ufundowane przez organizatorów oraz potencjalnych darczyńców, a także upominki dla seniorów, którzy wzbogacą wystawę swoimi pracami.

9. PROGRAM WYSTAWY
04.06.2022 (sobota): 9:00-13:00 – przyjmowanie modeli
13:00-16:00 – otwarcie i zwiedzanie wystawy

14:00-16:00 – ocena modeli i zwiedzanie wystawy
05.06.2022 (niedziela): 9:00-13:30 – zwiedzanie wystawy
13:30 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
ok. 14:30 – zakończenie wystawy i odbieranie modeli
Istnieje możliwość przywiezienia modeli w piątek 03.06.2022 po wcześniejszym ustaleniu z organizatorem.

ZAPRASZAMY

Zapraszamy do rejestracji

Formularz do rejestracji modeli przez internet: KLIK

Obserwuj wydarzenie na Facebook

Uwaga!!! Zmiana miejsca wystawy

Miło nam poinformować, że naszą wystawą zainteresowały się Raciborskie Centrum Kultury oraz Miasto Racibórz. I jako współorganizatorzy zaoferowały pomoc w organizację imprezy. Bardzo z tego się cieszymy i dziękujemy, że zdecydowali się wesprzeć naszą inicjatywę. Efektem czego, zostało zmienione lokum wystawy i konkursu. Otrzymaliśmy do dyspozycji salę w Raciborskim Centrum Kultury przy ul . Chopina 21 w Raciborzu. Nie uległa natomiast, zmianie data imprezy. Liczę, że ta zmiana nie będzie kłopotem dla chętnych chcących wziąć udział w imprezie,

I OTWARTA WYSTAWA MODELARSKA „Skrzydlatek Open”

Skleiłeś już swój pierwszy model i jesteś z niego dumny. To będzie okazja, aby uczestniczyć w swoim pierwszym konkursie modelarskim. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wystawie połączonej z konkursem dla dzieci. W ramach wystawy modelarskiej, która odbędzie się 4-5-go czerwca 2022 w Raciborzu, będzie przeprowadzony konkurs skierowany przede wszystkim do dzieci. Konkurs – Na najfajniej sklejony model. Warunkiem udziału jest przyniesienie na wystawę własnoręcznie wykonanego modelu z kartonu. Może to być jakikolwiek model z wydawnictwa, lub pobrany z internetu. Mile widziane będą, też modele plastikowe. Najważniejsze żeby były to modele, przez Was wykonane, którymi chcielibyście się pochwalić przed innymi. Mam nadzieję, że uczestnictwo przyniesie Wam dużo frajdy a i przy okazji zobaczycie jak robią to inni. Jest jeszcze troszeczkę czasu, więc można jeszcze coś przygotować, ewentualnie coś poprawić, aby wyglądały one jeszcze lepiej. Zatem nożyczki w dłoń i do dzieła. Zaglądajcie też tu. Będziemy na bieżąco, informować o szczegółach imprezy. Pozdrawiam

Warsztaty modelarskie ze Skrzydlatkiem

Witajcie. Miło mi poinformować, że w czwartek 17-02-2022 w klubie osiedlowym „Cegiełka” w Raciborzu, w ramach wypoczynku dzieci  „Zima w mieście 2022”, zostały przeprowadzone warsztaty modelarskie, mające na celu przybliżenie dzieciom już nie nowej dziedziny modelarstwa, jaką jest modelarstwo kartonowe. Na wstępie dzieci mogły zapoznać się z podstawami modelarstwa kartonowego oraz przyjrzeć się efektom pracy modelarzy kartonowych. W oparciu o modele wykonane przez prowadzącego, uczestnicy mogły sprawdzić, czy na pewno to karton oraz jak to jest zrobione. Następnie przeprowadzono warsztaty, gdzie dzieci mogły spróbować własnych sił w sklejaniu modelu. Z nieskrywanym zaangażowaniem, uczestnicy przystąpili do grupowego sklejania modelu, w oparciu o opracowanie samolotu „Skrzydlatek”. W warsztatach brało udział około 30-cioro młodych zdolnych, dzięki którym w wyniku obopólnej współpracy, ku ogólnemu zadowoleniu wszystkich, pod czujnym okiem prowadzącego,  powstało kilka jakże ciekawych i inspirujących wykonań :-). A przede wszystkim była to fajna zabawa 😉 Skrzydlatek dziękuje wszystkim uczestnikom, który brali udział w warsztatach i pochylili się nad wykonaniem tych modeli 🙂

Pierwszy sukces

I proszę bardzo. Mamy pierwsze wykonanie i dowód, że jednak jestem sklejany. Swoim wykonaniem podzieliła się z nami kilkuletnia Zosia, której, pod czujnym okiem taty udało się bardzo fajnie mnie skleić. Gratulujemy Zosi wykonania i dziękujemy za podzielenia się nim z nami. Z zaprzyjaźnionych źródeł wiem również, że tym modelem Zosia zdobyła pierwsze miejsce w konkursie modelarskim online w kategorii młodzik – samoloty cywilne. Jeszcze raz zatem gratulujemy zdolnej Zosii i życzymy sukcesów w dalszych poczynaniach. A jeśli i Ty byś chciał się podzielić z nami swoim wykonaniem jakiejś superandzkiej latajacej maszyny. To zapraszamy do kontaktu z nami.

Witamy w klubie!

Witamy wszystkich chętnych do zabawy w sklejanie papierowych modeli. Na dobry początek przedstawiam się. Jestem „Skrzydlatek” i możecie mnie wykonać we własnym zakresie. Wystarczy wydrukować pliki, a następnie wyciąć i skleić. Posiłkując się przy tym rysunkiem instruktażowym. W tym miejscu będą się pojawiać co jakiś czas inne modele. Czasem już sklejone, a czasem dopiero do sklejenia. Zapraszam więc do śledzenia poczynań na tej stronie. Być może, jak się uda powstanie klub miłośników modeli kartonowych. Zatem, nożyce w dłoń i do dzieła. 😉

PUCHAR POLSKI F3K 25-26 września

RACIBÓRZ CUP

WYNIKI KOŃCOWE

RankNameLic NoClassScorePcntRaw Score
 1KOSZAŁKA, AdamPOL-7485Jun13619,910014209
 2JANAS, CezaryPOL-5893Sen13508,999,1913711,6
 3WITKOWSKI, ArkadiuszPOL-5074Sen13235,597,1813731,4
 4BUDZOŃ, RafałPOL-4659Sen13179,396,7713667
 5FLOREK, SebastianPOL-7591Jun12713,693,3513203,9
 6ŻAK, PawełPOL-5841Sen1107781,3311328,2
 7SIAMA, AdamPOL-3938Sen10695,478,5310999,5
 8WŁODARCZYK, MichałPOL-8193Sen10355,276,0310630,2
 9FIUK, AndrzejPOL-3716Sen9136,567,089502,3
 10ZALEWSKI, MarekPOL-6923Sen8907,965,49269,3
 11CHRÓSZCZ, ZbigniewPOL-3137Sen8839,964,99139,9
 12KUBIK, ArkadiuszPOL-6271Sen868363,758945,2
 13STASIULEWICZ, PiotrPOL-8037Jun8505,562,458701,7
 14SZENDZIELARZ, MirosławPOL-5392Sen7342,153,917679
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i na świeżym powietrzu
Album zdjęć na FB
https://www.facebook.com/skrzydlatyraciborz/photos

LISTA STARTOWA na 21.09.2021

L.p.ImieNazwiskokat. wiek.KlubLic. POLFAI ID
1.ADAMKOSZAŁKAjuniorMTSR Sowiniec748582354
2.ZBIGNIEWCHRÓSZCZsenorA. ROW313791988
3.MAREKZALEWSKIseniorA. Gdański692366920
4.CEZARYJANASseniorA. Artbem – BCK589366925
5.ARKADIUSZKUBIKseniorA. Stalowowolski6271137250
6.PAWEŁŻAKseniorA. Stalowowolski5841118758
7.ADAMSIAMAseniorA. Poznański393854010
8.RAFAŁBUDZOŃseniorGSML465954132
9.MIROSŁAWSZENDZIELORZseniorGSML539254149
10.ANDRZEJFIUKseniorA. BIELSKO-B3716136870
11.PIOTRSTASIULEWICZjuniorA. Warszawski8037289195
12.AREKWITKOWSKIseniorA. Artbem – BCK5074124878
13.SEBASTIANFLOREKseniorMTSR Sowiniec759194396
14.MICHAŁWŁODARCZYKseniorA. Artbem – BCK8193