Skip to main content

Stowarzyszenie

Raciborskie Stowarzyszenie Lotnicze powstało w lutym 2014 roku. Stowarzyszenie jest zarejestrowane w Starostwie Raciborskim pod nr 89. Zrzeszamy ok 30 osób. Zajmujemy się małym lotnictwem, skupiamy w swoich szeregach modelarzy, paralotniarzy, pilotów szybowcowych i samolotowych oraz sympatyków lotnictwa.

Generalnie działalność naszą prowadzimy w prywatnym zaciszu własnych mieszkań i domów.

Modelarze budują modele w swoich prywatnych pracowniach i biorą udział w zawodach organizowanych w kraju oraz za granicą. Wśród nich są byli reprezentanci Polski a także Mistrzowie i Wicemistrzowie Polski.

Paralotniarze latają na prywatnym sprzęcie w górach w Polsce i w Alpach.

Piloci szybowcowi i samolotowi zrzeszeni są w aeroklubach regionalnych i latają na sprzęcie prywatnym lub aeroklubowym.

Organizujemy zawody modelarskie krajowe i miedzynarodowe oraz pokazy modelarsko-lotnicze dla mieszkańców Ziemi Raciborskiej.

Często możesz nasz spotkać na łąkach wzdłuż Odry pomiędzy mostami w okolicach Obory gdzie doskonalimy technikę pilotażu modelami RC.

Wszystkich zainteresowanych lataniem modelami, paralotniami i lotniami zapraszamy do nas. Przeglądając ten portal, poznacie naszą historię oraz historię lotnictwa na Ziemi Raciborskiej oraz zapoznacie się z naszą aktualną działalnością.

Pragniemy nawiązać długofalową współpracę ze sponsorem strategicznym, dzięki której stałby się on stabilnym partnerem organizowanych zawodów modelarskich. Sponsorowi strategicznemu oferujemy istotne wsparcie w zakresie promocji i aktywne włączanie się w jego działania marketingowe.

Zachęcamy do współpracy z naszym stowarzyszeniem. Poszukujemy partnerów i sponsorów. Możemy wspólnie zdziałać wiele dobrego dla raciborskiego społeczeństwa.

Zachęcamy do podjęcia współpracy.
Nasze działania wspierają: Urząd Miasta Raciborza, Powiat Raciborski, Urzad Miasta Kietrz, Kombinat Rolny Kietrz, Grupa MARAT z Rybnika.

Włącz się i Ty!